21:15 pühapäev, 27.11.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJoad
Ahermu juga
Aadress:
Kirjeldus

Ahermu juga asub Ida-Viru maakonnas Lüganuse vallas, Tallinn-Narva maanteest 2 km põhja pool ja Moldova külast läänes, Ahermu talu lähistel, sügavalt kambriumi terrassi lõikunud sälkoru põhjas. Juga on raskesti leitav ja juurdepääs sellele ei ole kerge, kuid täpse kaardi olemasolul peaks sihtmärk igati saavutatav olema. Autoga võib paremal juhul jõuda Ahermu taluni, aga paarsada viimast meetrit tuleb ikkagi jalgsi läbida.
Ligi 1,5 m kõrgune Ahermu juga on üks vähestest kambriumi liivakivisse murrutatud jugadest. Põhiastangust üles- ja allavoolu on ojal veel mitmeid madalamaid (alla 0,5 m) astanguid. Moldova-Aa ja ka Aseri klindilahe kambriumi terrassi lõikunud lühikestes sälkorgudes voolab veel kümmekond sarnast ojakest ja kõik need on ligilähedaselt ühesuguse langusega (10-15 m saja meetri kohta) ning neilgi on joastikku meenutavad astmelised kärestikud.
Rohkem kui Ahermu juga annavad imetlemiseks põhjust nii seda ümbritsev kui ka teised ümbruskonna kambriumiterrassi lõikunud sügavad ja süngevõitu sälkorud.
Kalle Suuroja. Eesti joad. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee