11:35 teisipäev, 24.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJoad
Türisalu joastik
Aadress:
Kirjeldus

Türisalu joastik asub Harju maakonnas Harku vallas Türisalu külas Tallinna-Klooga maanteest põhja pool, Türisalu bussipeatusest paarsada meetrit Tallinna poole. Kolmeastmelisele joastikule, mille astangute kõrgused ülalt alla on vastavalt 1,5 m, 2,5 m ja 1,0 m on iseäralik see, et kõik need paiknevad alam-kambriumi Tiskre kihistu liivakivides. Kuna joastik asub suhteliselt pehmes kambriumi liivakivis, siis muutuvad kiiresti nii selle kuju kui ka üksikute astangute kõrgused. Liivakivi paljandeid jätkub oru mõlemal kaldal kuni suudmeni välja. Juga toitev Türisalu oja algab umbes kilomeeter kagu poolt asuvalt sooalalt. Oja on suhteliselt veevaene ja jääb suvel sageli kuivaks.
Kui juhtute külastama Tallinna lähiümbruse üht kaunimat vaatamisväärsust, Türisalu panka, siis ärge unustage, et siinsamas lähedal asub ka samanimeline juga. Türisalu nime kannab ka klindiastangu äärset ala hõlmav maastikukaitseala.
Kalle Suuroja. Eesti joad. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee