01:21 neljapäev, 26.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJoad
Pakri juga
Aadress:
Kirjeldus

Juga asub asub Harju maakonnas Paldiski linna territooriumil, Pakri neeme lähistel, majakast 800 m ida pool. "Pakri" nime kannavad siinkandis peale joa veel nii poolsaar, neem kui ka veidi lääne poole jäävad saared. "Pakri" nimi tuleneb juba 1377. a. kirjasõnas käibele läinud Pakri küla (Packere) nimest.
Kuni 23 m kõrguse klindiastangu paeplatoolt laskuva joa kõrgus on ligi 6 m. Astangu all rusukaldel jätkub juga kuni mereni ligi 15 m kõrguse kosega. Joaastangus paljandub põhiliselt kesk-ordoviitsiumi lubjakivi. Pakri juga on niisama vana kui selleni vett toov kraav ja pärineb II maailmasõja eelsest ajast. valges vahus mühavat Pakri juga saab imetleda vaid kevaditi ja sedagi mitte alati. Tavaliselt on juga kuiv või siis markeerib selle asukohta vaid vaevaline veenire. Kevad võib Pakri poolsaart ümbritseva klindiastangu ääres ellu äratada veel teisigi joakesi, kuid nende eluiga on veelgi lühiajalisem kui Pakri joal.
Pakri juga suuri elamusi ei paku, kuid vajakajäämised korvab kõrvalasuv Pakri neem oma suurepärase, kõrgelt klindiplatoolt avaneva vaatega. Kui teil on õnne ja Põhjamaade kõrgeim (53 m) tuletorn on avatud, siis võite pärast 250 trepiastme ületamist lisada oma looduselamuste ritta merepinnast enam kui 75 m kõrguselt avaneva hingematva vaate Soome lahele, Pakri saartele ja Põhja-Eesti klindile ning selle tagamaaks olevale Loode-Eesti sisemaale.
Kalle Suuroja. Eesti joad. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee