09:08 kolmapäev, 25.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJoad
Madise juga
Aadress:
Kirjeldus

Madise juga asub Harju maakonnas Padise vallas Harju-Madise külas, Kaseperest Paldiskisse suunduva maantee seitsmendal kilomeetril. Siin, Madise kiriku juures laskub idapoolselt soolagendikult alguse saav kraav ligi 4 m kõrguselt paeselt astangult alla. Joaastangu kõrgus on 2,2 m. Juga on suhteliselt veevaene ja suvel kipub tavaliselt kuivama. Joaastangus paljanduvad lubjakivid moodustavad kesk-ordiviitsiumisse kuuluva Jõhvi lademe Madise kihistiku tüüppaljandi.
Aastatel 1764-73 keskaegse kiriku alusmüüridele karmis ja karges põhjamaises neogooti stiilis ehitatud ühelöövilise kiriku kõrval on juga teiseks kohalikuks, laiemat huvi äratavaks vaatamisväärsuseks. Mereni on kiriku juurest vaevalt 5 km ja nii kasutati varemal ajal kiriku torni ka meremärgina.
Asulat mainitakse esmakordselt 1296. a. seoses vasall H. Lode poolt plaanitud, kuid teadmata põhjuseil ehitamata jäänud linnaga (Lodenrodhe`ga).
Kalle Suuroja. Eesti joad. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee