09:48 kolmapäev, 25.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJoad
Kersalu joastik
Aadress:
Kirjeldus

Kersalu (ka Vanaaseme) joastik asub Harju maakonnas Paldiski linna territooriumil Kersalu külas Vanaaseme talu lähistel, Kloogaranna-Paldiski maantee 4. kilomeetrilt Leetse külla suunduva tee 1. kilomeetri lõpus. See on kolmest üksteisele järgnevast Pakri poolsaare väikejoast lõunapoolseim. Kümnekonna kilomeetri kaugusel laskub kolmveerand kilomeetrit edelas, soiselt metsaalalt alguse saav oja klindiastangust alla. Joastiku kolmeastmeline, kesk-ordoviitsiumi lubjakividesse  murrutatud põhikaskaad on 3,5 m kõrgune. Sellest nii üles- kui allavoolu on veel mitu (kuni 8) madalamat (alla 0,5 m) ja selgelt välja kujunemata astangut. Palverännakut Kersalu joa juurde ei ole mõtet ette võtta, kui just ei ole veerohke kevad, sest teistel aastaaegadel võite te eest leida vaid vaevalt hingitseva veenirekese.
Kui aga huviobjektide juurde lisada Leetse panka ääristav klindiastang, siis võib öelda, et selle tarvis on iga aastaaeg sobiv ja küllaga meeldejäävaid looduselamusi pakkuv.
Kalle Suuroja. Eesti joad. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee