00:38 neljapäev, 23.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedPõlispuud
Polli tamm
Aadress:
Kirjeldus

Polli tamm kasvab Paistu vallas Polli mägede juures praeguse Polli talu maadel keset noort metsa. 1999. a. mõõtsin tamme kõrguseks 20 meetrit ja tüve rinnasümbermõõduks 620 cm.
Sellel Viljandimaa ühel jämedaimal tammel oli mitu haru murdunud. Ligi veerand tüve välispinnast oli hävinud ning sealt paistis ruumikas mustunud seintega tüve sisemus. Polnud kahtlust, et õõnsus oli kunagi ammu põlenud. Õõnsuse põhja kattis paks kõdukiht.
Juurdekasvupuuriga püüdsime määrata tamme vanust. Säilinud puiduosalt loendasime 50 aastarõngast. Arvutanud puu läbimõõdu järgi võimaliku aastarõngaste arvu, saime puu ligikaudseks vanuseks 430 aastat.
Võis vaid oletada, et aastakümneid tagasi kasvas vägev põlispuu keset lagedat tarbemaad ja nüüdne mets kujunes siia pärast II maailmasõda. Kahjuks ei olnud kellegi käest küsida puu kohta käivaid pärimusi ja mälestusi. Polli talu vanaperenaine oli hiljaaegu surnud ja tema eemal asuvad järglased pidid tahtma talu maha müüa.
Hendrik Relve. Põlispuud. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee