00:15 neljapäev, 23.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedPõlispuud
Oti õunapuu
Aadress:
Kirjeldus

Oti õunapuu kasvab Karksi vallas Oti külas Oti talu maal. Õunapuu madal, kuid erakordselt jäme tüvi koosneb kahest kokkukasvanud tüvest. Harude vahele on tekkinud lõhe. 1999. a. oli puu kõrgus 10 m ja tüve ümbermõõt kõige peenemast kohast maapinna lähedalt 458 cm. Rahvasuus tuntakse puud mitme nime all - Oti õunapuu, Oti metsõunapuu, Oti mõtsik.
Puudeuurijad on vaielnud selle üle, kas see puu kuulub liigiliselt metsõunapuude või metsistunud aedõunapuude hulka. Esimesel juhul oleks tegemist meie looduse põlisliigiga, mida võib kohata siin-seal Lääne-Eesti metsades. Teisel juhul aga aiast pärit liigiga, mille seemneid linnud looduses levitavad ja mis võib seetõttu vahel ka metsas kasvada. Tõenäoliselt kuulub Oti õunapuu siiski metsistunud aedõunapuude hulka. Nii või teisiti on ta jämedaim teadaolev õunapuu Eestis.
Rahvauu on pidanud puud 300-aastaseks. 1999. a. määras Alar Aarelaid vanust puiduproovide järgi ja sai selleks ligilähedaselt 250 aastat.
/---/
Hendrik Relve. Põlispuud. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee