23:49 kolmapäev, 22.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedPõlispuud
Kääriku talu tamm
Aadress:
Kirjeldus

Kääriku talu tamm kasvab Pärsti vallas Heimtali külas Kääriku talu õuel. 2002. a. oli puu kõrgus 11 meetrit ja tüve rinnasümbermõõt 155 cm. Talus elab Anu Raud oma 1920. a. sündinud ema Valda Rauaga, kes jutustas tamme kohta järgmise loo.
Kääriku talu maadel asus sajandi eest popsikoht. Siin elas Anu Raua vaarisa Annus Raud, kes 1906. a. suri. Kui tema poeg, kelle nimi oli samuti Annus Raud, mõned aastad hiljem isa haual käis, leidis ta sealt tammetõru. See oli lõhenenud, sest oli hakanud kasvama. Poeg tõi tõru koduõuele ja pani mulda.
Pärast Eesti iseseisvumist sai Annus popsikoha hooned ja ümbritseva maa ära osta. Nii asutas ta Kääriku talu. Üks Annus Raua poegadest, kirjanik Mart Raud, abiellus Valdaga. Valda Raud, kes nüüd elanud talus juba hulga aastaid, meenutas esimest muljet tammest, kui ta taluõue nägi. Oli aasta 1945 ja Valda 25-aastane. Puu kasvas siis kreegivõsas, oli vibaliku tüvega ja vaevalt naabruses asuva aida kõrgune. Hilisematel aegadel puhastati õu kreekidest ja tamm sai kasvuhoogu juurde.
Nüüd, kui tollest ajast on möödunud ligi 60 aastat ja tamm peaaegu sajandivanune, näib aida katus tamme ladvaga võrreldes õige madal. Tamme laiuv võra annab suvekuumuse eest head varju. Selle all seisab pikk laud, mille ääres on pererahval õdus külalisi võõrustada ja juttu puhuda.
Hendrik Relve. Põlispuud. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee