00:48 neljapäev, 26.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedPõlispuud
Tsuura kuusk
Aadress:
Kirjeldus

Tsuura kuusk kasvab Pühajärve vallas Kääriku külas Tsuura talu maal. 1998. a. oli puu kõrgus 29 m ja tüve ümbermõõt enne harunemist kõige peenemast kohast, 0,7 m kõrguselt, 432 cm. 1 m kõrguselt haruneb puu kaheks jämedaks haruks, mille rinnasümbermõõdud on 275 ja 243 cm.

Jämeduselt pääseb Eestis selle kuusega võistlema vaid Pärnumaal Surju vallas Kilingi metskonnas kasvav puu, mida rahvasuu tunneb kuuskede kuningana. Ka see kuusk haruneb kaheks. Enne harunemist kõige peenemalt kohalt, 1 m kõrguselt, oli Kilingi kuuse tüve ümbermõõt 1988. a. 430 cm. Allosas kokkukasvanud tüvi hargneb kaheks 1,3 m kõrguselt. Praegu Eestis teada olevad jämedaimad ühetüvelised kuused on ümbermõõdult Tsuura ja Kilingi kuusest üle 0,5 m peenemad.

Varem on Eestis kasvanud küll ka jämedamaid kuuski. 1925. a. ilmunud raamatus "Tartumaa" mainitakse Jõgeva maakonnas kasvavaid nn. Suurmetsa leivakuuski. Nende tüve ümbermõõt ulatus üle 450 cm. Meie päevil võib siiski öelda, et Eesti jämedaimate kuuskede au jagavad Tsuura kuusk ja Kilingi-Nõmme kuuskede kuningas.
Hendrik Relve. Põlispuud. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee