09:17 kolmapäev, 25.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedPõlispuud
Riidika hiietamm
Aadress:
Kirjeldus

Riidika hiietamm
Tamm asub Padise vallas Riidika külas Riidika talu männikus, künka otsas. Puud on raske üles leida, kuid teed osakavad juhatada Padise põliselanikud. 1998. a. sain tamme tüve rinnasümbermõõduks 520 cm ja kõrguseks 15 m. Kunagine võimas, kuid madalakasvuline puu on raugastunud. Tüve õõnsus on nii suur, et sinna võib lausa sisse pugeda. Hävinud on suur osa tüve välisküljest ja õõnsuse laes "haigutab" kunagise oksa kohal lai ümmargune auk. Kohalik rahvas peab puud 700-aastaseks, kuid selle kontrollimiseks pole lagunenud tüve tõttu võimalik vanust enam määrata.
Puu minevikust jutustas 2003. a. 79-aastane Heino Ridbeck. Ta kasvas üles puu lähedal asunud talus. Tema lapsepõlves laiusid tamme ümber põllud ja puu paistis tee peale hästi kätte. Juba siis oli tamme sisemuses mahukas õõnsus. Tamm asus Riidika talu maadel ja talus elas Hiietamme nimeline perekond. Pere olevat selle nime võtnud tamme järgi, mida ümbruskonna rahvas hästi teadis. Puuga seotud kombeid või pärimusi Heino Ridbeck meenutada ei osanud. Ta mäletas vaid, et puud olevat hiietammeks alati kutsutud. Oma ümbruse kodulugu uurinud mehena oletas ta, et küllap on küngas, kus igivana puu praegu kasvab, kohaliku rahva kunagine pühapaik.
Hendrik Relve. Põlispuud. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee