00:39 neljapäev, 26.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedPõlispuud
Raasiku hiidremmelgad
Aadress:
Kirjeldus

Raasiku hiidremmelgad
Puud asuvad Raasiku vallas Raasiku raudteejaama juures. Mõlemad on liigilt hõbepajud. Teatavasti kutsutakse puukujulisi pajusid remmelgateks, seega on ka sealseid puid õige nimetada hõberemmelgateks. Eesti kõrgeim hõberemmelgas asub raudteejaama platvormist 100 m kaugusel. 1999. a. mõõtsin tema kõrgust kolmest küljest ja sain keskmiseks kõrguseks 29 m, tüve rinnasümbermõõt oli 569 cm. Sellest puust omakorda 100 m eemal kasvab teine rekordremmelgas, teadaolevalt Eesti jämedaim paju. Puu tüve rinnasümbermõõt on 1,3 m kõrguselt 764 cm. Üks jäme haru on 2 m kõrguselt murdunud. Remmelga kõrgus on 23 m.
60-aastane põliselanik Rein Tedremaa, kes elanud Raasikul kogu elu, mäletas hästi vanaisa jutustatud lugu, mille järgi istutati puud kohe pärast seda, kui rajati raudtee ja Raasiku raudteejaam. Sama kinnitavad ka ajalooallikad, mille põhjal valmisid raudtee ja raudteejaam 1870. a. ning pärast seda istutati jaama ümbrusse 6 hõberemmelgat.
---
Hendrik Relve. Põlispuud. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee