04:36 teisipäev, 04.10.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Lääne-VirumaaLoodusmälestisedJõed
Armioja
Kirjeldus

Armioja
Muud nimed: Härma jõgi, Härma oja, Veskioja.
Põhja-Hiiumaal asuv väikejõgi. Algab Pihla raba lõunaservast 10,5 km kagu pool Lauka küla ja suubub Reigi lahte; pikkus 18 km, valgala 45,4 ruutkilomeetrit.
Oja lähe asub Pihla raba lõunaservas, Käina-Hüti maanteelt rappa siseneva tee ääres, Tihu järvest 5,8 km kirde ja Männamaa külast 5 km põhja pool. Oja voolab valdavalt läbi metsade. Oja ülem- ja keskjooksu lähikonnas inimasulad puuduvad, alamjooksul asuvad oja ümbruses Kõrgessaare (Viskoosa) alevik ja mõned külad. Alamjooksu alumises osas läbib oja kolm madalat järve - Veskilaisi, Tammelaisi ja Künaaugu lahe ning suubub Kirikulahe nime kandvasse Reigi lahe lõunaossa Kõrgessaare alevikust 0,7 km idakagu pool.
1995. a. uuritud Hiiumaa vooluveekogude hulgas oli Armioja suvel kalarohkeim ja kõige mitmekesisema kalastikuga. Leiti 4 liiki kalu: arvukalt särge, ahvenat ja lutsu ning üle keskmise arvukuse lutsu. Kevadel tuleb Armiojja kudema säinast, särge ja haugi.
A. Järvekülg. Eesti jõed. Tartu, 2001

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee