04:05 teisipäev, 04.10.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Lääne-VirumaaLoodusmälestisedJõed
Vanajõgi
Kirjeldus

Vanajõgi
Lääne-Hiiumaal paiknev väikejõgi. Algab Õngu külast 3,5 km kirde pool ja suubub Mardihansu lahte 4 km põhjaloode pool Õngu oja suuet; pikkus 8 km, valgala 14,4 ruutkilomeetrit.
Jõe lähe asub Õngu soos Tihu Väikejärvest ehk Tihu Kolmandast järvest 1 km loode pool. Ülem- ja keskjooksul on jõgi süvendatud ja õgvendatud. Algul suundub jõgi sirge kraavina läbi Õngu soo kirdeserva, siis käändub läände, möödub sama soo põhjaotsast, läbib luiteaheliku ja jõuab Luidja-Emmaste maanteeni. Seal pöördub jõgi lõunakagusse ja voolab 0,5 km vahetult maantee kõrval. Edasi voolab rohkem kui kilomeeter kuni 6 m kõrguste, järskude liivaste kallastega uhtoru - Vanajõe oru - põhjas kuivas männimetsas, läbides rannaäärse luitevalli. Jõe suue asub Jõesuu külas.
Veevaesusele vaatamata kuulub Vanajõe kiirevooluline, suvel külma veega alamjooksu piirkond produktiivsete forellijõgede hulka ja on kalanduslikult väärtuslik.
A. Järvekülg. Eesti jõed. Tartu, 2001

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee