13:28 laupäev, 04.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJõed
Mõra jõgi
Kirjeldus

Mõra jõgi
Muud nimed: Merra, Roiu, Kitseküla, Uniküla jõgi.
Emajõe keskjooksu parempoolne lisajõgi. Voolab ülemjooksul Põlva- ja Tartumaa piiril ning kesk- ja alamjooksul Tartumaal. Algab Talvikese külast 1 km ida pool ja suubub Emajõkke 34,4 km kaugusel suudmest; pikkus 25 km, valgala 88 ruutkilomeetrit. Jõgi asub Kagu-Eesti lavamaal. Ülemjooksul on jõgi süvendatud ja õgvendatud.

Jõe lähe paikneb Kõrkküla (Külma) küla idaosas, Mõra talust 0,5 km lääne ja Laane raudteepeatusest 1,1 km lääneedela pool. Jõgi suubub Emajõkke 1 km põhja pool endist haaslava mõisa.

M. Aruja (1971) järgi asustab Mõra jõge lähtest kuni Haaslava kalamajandini jõeforell. Kalastiku praeguse koosseisu järgi on Mõra jõe keskjooksu ülemine osa forellijõgi ning keskjooksu alumine osa ja alamjooks särje-ahvena-haugi jõgi. Vee võrdlemisi väikese hapnikusisalduse tõttu ei olnud jõeforelli elutingimused Uniküla ümbruses kuigi soodsad. Olulist osa kalade elutingimuste halvendamises etendavad seal kopratammid, mis tõkestavad veevoolu ja muudavad jõe kohati veevaeseks.
A. Järvekülg. Eesti jõed. Tartu, 2001

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee