15:47 esmaspäev, 30.01.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJõed
Illi oja
Kirjeldus

Illi oja on Elva keskjooksu parempoolne lisaoja, asub Tartumaa lõunaosas. Algab Nõo alevikust 9 km lõuna pool ja suubub Elva jõkke 31,8 km kaugusel suudmest; pikkus 9 km, valgala 26,9 ruutkilomeetrit.
Oja paikneb Otepää kõrgustiku põhjanõlval.

Oja lähe asub Etsaste küla idapiiril moreenküngaste vahel olevas nõos. Illi külas voolab oja ligi 2 km pikkuselt nõrgalt looklevas looduslikus sängis põldude, metsatukkade, kohati taluhoonete ja suvilate vahel. Küla läänepiiril siseneb Illi oja Varespalu orgu ja ühineb selles voolava Varesepalu ojaga. Edasi suundub oja põhja ja suubub 1,4 km alamal Elva jõkke. Oja suue asub Illi küla keskusest 200 m lääne ja Elva raudteejaamast 2 km lõunakagu pool.
Kuigi Illi oja on väga suure kaldega (oja langus on 54,5 m ja keskmine lang 6,05 m/km), vesiveskid ja paisjärved ojal puuduvad.

Ojas leidub arvukalt jõforelli. Jõeforelli sigimis- ja noorjärkude kasvupaigana on oja kalamajanduse seisukohalt väärtuslik.
A. Järvekülg. Eesti jõed. Tartu, 2001

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee