02:38 neljapäev, 26.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJõed
Voki oja
Kirjeldus

Voki oja
Muud nimed: Ruusa oja, Tornioja.
Üldandmed. Väikese Emajõe ülemjooksu parempoolne lisaoja. Algab Pühajärve külast 3,5 km loode pool ja suubub Väikesesse Emajõkke 79,9 km kaugusel suudmest; pikkus 10 km, valgala 37,2 ruutkilomeetrit. Tähtsaim lisaoja: Arula oja (pikkus 6 km).

Oja algab Äidu järvest (pindala 1,9 ha), mis asub Arula külast 3 km põhjakirde pool. Lähtest kuni Arula oja suubumiskohani suundub Voki oja läbi künkliku ja enamasti metsase maastiku üldsihis lõunasse, läbides teel Saagjärve (3,2 ha) ja Peitlemäe ehk Kõlli järve (3,2 ha). Arula oja suubumiskohas käändub oja itta ja 1,5 km edasi - Voki külas - uuesti lõunasse, läbides seejärel väikese paisjärve ja suubub Märdi külas Väikesesse Emajõkke.
16. juulil 1991. a. toimunud kompleksselt toimunud uurimiste käigus Voki külas oleva väikese paisjärve paisu all selgus, et põhjaloomastik oli väga liigirikas (54 taksonit). Katsepüügil peenesilmalise liiviga tehti uurimislõigus kindlaks viis kalaliiki. Arvukalt oli lepamaimu, keskmisel arvukusel särge, ahvenat ja viidikat ning vähearvukalt trullingut. Väiksuse tõttu ojal kalanduslikku väärtust ei ole. 1991. a. uurimistel jõevähki ei kohatud.
A. Järvekülg. Eesti jõed. Tartu, 2001

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee