10:30 pühapäev, 29.01.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Alasjärv (Piipse järv)
Kirjeldus

Alasjärv on Haanjast ligi 5 km lõuna pool Plaanil, Plaani Külajärvest 0,5 km kirde pool, sellega samas orus asuv ebakorrapärase kujuga ilus järv, I. Kala andmeil 239,8 m merepinnast kõrgemal. Tema suurim sügavus on 7,1 m (järve edelaosas üsna kalda lähedal), keskmine sügavus 2,8 m. Järve ümbritsevad metsasalud ja heinamaad. Kõrgemad on põhja- ja lõunakallas. Perv on enamasti õõtsikuline, kaldavööde enamasti mudane. Paiguti leidub ka liiva- ja kruusapõhjalisi kaldalõike. Sügavamal katab põhja pruun lendmuda.

Läbivoolujärv - Lülajärvest algav Piusa jõgi voolab sisse edelast, väljub kirdesopist. Vesi seguneb ja soojeneb suvel enam-vähem põhjani ja on hapnikurikas. Pruunikaskollane vesi on väga läbipaistev (4,5 m).

Järv on liigirikka (vähemalt 26 liiki) ja rohke taimestikuga, milles esikohal on veesisesed taimed. Erakordselt liigirikas oli 1971. a. penikeelte floora (8 liiki), milles esinesid ka haruldased punakas ja tömbilehine penikeel. Leidus ka haruldast vahelduvaõielist vesikuuske.

Kalastikus särg, ahven, haug, koger, linask, mudamaim.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee