00:35 neljapäev, 23.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Vooru Umbjärv (Umpjärv)
Kirjeldus

Viljandi maakonnas, Suislepast 3 km lõuna pool Õhne jõe orus paiknev 3,5 ha suurune ja kuni 4,6 m sügavune järv. Kaldad on madalad ja võsastunud. Vett piirab õõtsikuriba. Loodekaldale on rajatud kruusane ujumiskoht. Mujal katab põhja muda.

Järv toitub peamiselt allikatest, väljavool kraavi kaudu lõuna pool olevasse väikesesse Matsi järve ja sealt edasi Õhne jõkke. Suurvee ajal on Umbjärv Õhne jõega otseühenduses.

Umbjärve vesi on kollakasroheline, keskmise läbipaistvusega (2,4 m). Suurtaimed katsid 1975. a. valdavat osa järvest. Liikide arv oli keskmine (19). Ohtramalt oli ujulehtedega taimestikku, milles domineerisid kollane vesikupp ja valge vesiroos.

Kohalike arvates koosneb kalastik latikast, särjest, ahvenast, haugist, kogrest, linaskist ja säinast.

Umbjärvest paarsada meetrit põhja pool asetseb I aastatuhande keskelt pärinev linnus, kust on leitud rohkesti savinõude kilde jm. arheoloogilist materjali. Läheduses asuvas Vooru mõisas elas mõne aja ka Eestis tegutsenud saksa näitekirjanik Kotzebue, kes oli Vooru mõisa saanud tsaar paul I-ly hüvituseks varasema poliitilistel põhjustel toimunud vangistuse eest.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee