23:37 kolmapäev, 22.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Parika järv
Kirjeldus

Viljandi maakonnas, Kolga-Jaanist 10 km edela pool, Võrtsjärve nõos paiknev väga keerulise kujuga, loode-edela suunas piklik järv, mille absoluutne kõrgus on 43,7 m. Parika järve asukohta on katnud Jää- ja Ürg-Võrtsjärve ning nähtavasti ka Suur-Võrtsjärve veed; nende taandudes jäi Parika raba kohale maha suurem veekogu, mille jäänukiks näib olevat Parika järv. 1953. a. oli Parika järve pindala 120 ha (1901. a. 152 ha); kõige sügavam oli järve kaguosa, kus sügavus koos lendmudaga 1,6 m. Järve ümbritseb ta kinnikasvamisel moodustunud madal sooriba, kaugemal raba. Kirdes, osalt ka lõunas ulatub järve lähedale mets. Idas asub raba serval põllustatud väikevoor Parika küla peredega. Kaldad on madalad, enamasti õõtsikulised ja mudased; mudakihi paksus järves on kuni 7 m. Järve kaguosas olevat siiski ka liivast, savist ja isegi rähast põhja.

Nõrga läbivooluga järv. Vesi on kollakasoranź kuni pruun ja vähe läbipaistev (0,4-1,9 m), kuid suvel väga tugevasti segunev ja soojenev. Talvel puudub vees hapnik.

Taimestikku oli 1953. a. rohkesti (hõlmas 3/4 järve veepinnast), liikide arv keskmine (16). Võrdlemisi väheses fütoplanktonis leidub erakordselt palju ikkesvetikaid. M. Porki ja V. Kõvaski andmeil leidub Parika järve mitmeid väga haruldasi räni- ja ikkesvetikaid. Mitmeid haruldusi esineb ka zooplanktonis. Põhjaloomastikku on keskmisest veidi enam.

Kaladest leidub kokre, aga ka ahvenat ja haugi. Olevat veel lutsu, vingerjat ja isegi kiiska.

Muistendites räägitakse, et järves elab näkk, kes nõuab palju ohvreid.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee