01:07 neljapäev, 23.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Kuuni järv (Kunijärv, Pärsti järv, Pärsti Suurjärv)
Kirjeldus

Paikneb Viljandist 4-5 km loodes, Viljandi - Suure-Jaani tee ääres, Pärsti asundusest veidi lõuna pool. Ta asetseb keset heinamaid ja võsa, 92,9 m kõrgusel merepinnast, ja on ligi 1 km pikk. Põhja-lõuna suunas orienteeritud järve pindala on 19,6 ha, sügavus maksimaalselt 6 m (järve kõige laiema osa keskel), keskmine sügavus 3,57 m. Kaldad on peaaegu kõikjal pehmed (v.a. poolsaar läänekaldal), põhi kaetud lubjarikka mudaga. Järve lõunaosas on pisike lainetest uhutud saar.

Sissevool toimub Pärsti Väikejärvest tuleva oja kaudu, väljavooluks on 1955. a. kaevatud kraav, mis viib vee Valuojja ja sealt edasi Viljandi järve. Järve veetase on pärast väljavoolu süvendamist veidi alanenud.

Rohekaskollase vee läbipaistvus on vähene (1 m). vesi soojeneb põhjani. Sellegipärast esineb pinna- ja põhjalähedase vee hapnikusisalduses suuri erinevusi.

Üldiselt loetakse Kuuni järve heaks kalajärveks, kus leidub särge ja latikat (on saadud kuni 3,5 kg isendeid), kiiska, roosärge, ahvenat ja haugi. Kevadel olevat kala hea maitsega, hiljem aga muutuvat maitse halvaks.

Järvel võib leida ondatra tegutsemise jälgi.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee