00:56 neljapäev, 23.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Virtsjärv (Väike Võrtsjärv)
Kirjeldus

Põhja-lõunasuunaline järv Koorküla keskusest 3,5 km kagu pool. Veekogu pindala on ainult 9 ha, kuid suurim sügavus (umbes 9,5 m) ületab tunduvalt suure nimekaimu - Võrtsjärve sügavuse (ka keskmine sügavus - veidi alla 5 m - on suurem kui Võrtsjärvel). Veetase alanes metsamelioratsiooni tulemusena 1970. aastatel 0,5 m võrra. Kaldad on võrdlemisi madalad, idapoolsed põllustatud, läänepoolsed kaetud võsa ja metsaga. Loodekalda juurde on ehitatud Koorküla metskonna hoone. Perv on paiguti kõva, põhja katab paksu kihina muda.

Läbivool pole kuigi tugev. Vesi oli 1961. a. oranźi värvusega, keskmise läbipaistvusega (1,5 m) ja selgesti kihistunud. Põhjalähedased veekihid olid hapnikuta, kuid nähtavasti ei lasknud kaldaallikad talviti järve ummuksile jääda.

taimeliike oli keskmisel arvul (19). Leidus ka vähesel hulgal üht haruldast jõgitakjaliiki. Peale veetaimede leidu põhjal ka järvekäsna.

Kalafaunat esindab kõige arvukamalt ahven, kuid üllatavalt palju on latikat ja särge, hoopis vähem aga haugi, roosärge, lutsu, linaskit ja kokre. Leidub angerjat.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee