01:41 neljapäev, 26.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Räime järv (Õrro järv, Mäeräima järv, Mäirame järv)
Kirjeldus

Ovaalse kujuga 9 ha suurune järv Laanemetsas; ta sügavus on kuni 5 m (sellest puhast vett 3,5 m). Järve ümbritseb metsaring, ainult kaugemal loode- ja idaküljes leidub põldu. Kõige kõvem ja liivasem on idakallas. Siinne liivarand olevat omal ajal rajatud mõisniku käsul. Põhjakallas on rabastunud. Seal paikneb umbes 100 m kaugusel väike taimerikas satelliitjärveke. Sügavamal on põhi kaetud halli mudaga.

Sademete veest toituv umbjärv. Kollakasroheline vesi on vähe läbipaistev (0,5-1,3 m). Olulist temperatuurikihistust järves ei ole, kuigi hapnik asendub väävelvesinikuga juba 3 m sügavusel. Mõnel talvel on järv jäänud ummuksile.

1974. a. oli taimestikku võrdlemisi vähe. Vee vähese läbipaistvuse tõttu puudus veesisene taimestik täielikult. Fütoplanktonit leidub järves rohkesti, zooplanktonit on vähe.

Kaladest on põhiasukateks koger ja mudamaim. Peale rohkearvulise kogre oli 1974. a. mõningal hulgal ahvenat ja särge. Kunagi varem olnud järves jõevähki.

On näha ondatra tegutsemise jälgi.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee