10:32 kolmapäev, 25.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Karula Savijärv
Kirjeldus

Lüllemäelt 5 km idakirde pool, 6,2 ha suurune, enam-vähem põhjalõunasuunaline ja väga sügav järv 17, 6 m, keskmine sügavus umbes 8,6 m). idakaldal on põllud ja karjamaad, mujal piirab järve mets. kaldad on valdavalt kõvad ja kõrged, kaldaprofiil järsk. Veepeeglit ümbritseb kitsas õõtsikuriba. Ka põhi on üsna kõva ja mudavaene.

Järv on keskmise läbivooluga. Palju vett annavad allikad. Põhjaotsast väljub lai aeglase vooluga Valtina ehk Tohvri oja, mis Meuga jõe kaudu voolab Väike-Emajõkke. Vesi on selgesti kihistunud, heleroheline ja väga läbipaistev (4,9 m).

Taimestikuvööde on kitsas ja liikide arvult keskmine (17). taimhõljum on vähene, ka loomhõljum pole eriti rikas. Viimases on silmapaistvalt palju kalaparasiiti Ergasilus. Keskmise ohtrusega põhjaloomastik on üsna mitmekesine, selles leidub ka haruldast vesilesta Limnesia connata.

Kalastik on võrlemisi liigivaene; põhilised asukad on ahven, särg, roosärg, haug ja linask. Kohalike elanike teatel olevat järves ka latikat ja angerjat. Esineb mõni üksik jõevähk.

Järv on väärtuslik kalastamiseks ja puhkekohaks sobivuse tõttu.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee