14:10 laupäev, 04.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Vissi järv
Kirjeldus

Vissi järv (Viritjärv) on ida-lääne suunas piklik järv; 0,5 km Viisjaagu järvest lõuna pool. sellega samal absoluutsel kõrgusel. Pindala on 5 ha, sügavus kuni 4,5 m (keskmine sügavus 2,5 m). Sügavaim on järve idaosa. Vissi järve ümbritseb sooniit, põhja- ja idaküljest ka mets. Kaldad on idas ja kagus järsud, enamasti liivased, mujal aga madalad ja turbased.

Järve valgala on väike, läbivool nõrk. Vett voolab järve kraavidest ja põhja ning kaldaallikatest, vett viib välja Viisjaagu järve suubuv kanal. Järves puudub märgatav kihistus; vesi soojeneb põhjani.

Taimeliike on keskmiselt 18. Fütoplanktonit on järves rohkesti, suvel vesi õitseb. Ka zooplanktonit on enam-vähem keskmiselt ja selles leidub võrdlemisi haruldasi aerjalalisi vähke. Põhjaloomastikku on keskmisel hulgal.

Kalastikus kohtame kõige enam latikat, kellele järgnevad särg, ahven, haug, nurg, viidikas ja kiisk. Olevat ka kokre, linaskit, angerjat ja karpkala. Jõevähk on järvest kadunud juba 1900. a. paiku.

Järvel on pesitsenud mõne paarina kõrkja-roolind.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee