16:34 esmaspäev, 30.01.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Vasula järv (Salatsi järv)
Kirjeldus

Enam-vähem loode-kagusuunaline järv Tartust 4 km põhja pool, Vooremaa kaguotsast pisut lõunas. Järve pindala on 9,6 ha, sügavus 14,5 m (keskmine sügavus 5,1 m). Kõige sügavam on järv keskosast pisut kagu pool. Järve nõgu on väga järsult süvenev, kujunenud tõenäoliselt mingisse vanasse orundisse. Veekogu ümbritseb madal soine ala, järvest lääne pool on kaldad kaetud sega metsaga, mujal võsa ja heinamaaga. Kaldad on soised ja mudased, üksnes idakaldal leidub liivane ujumiskoht. Läänekaldale on rajatud Tartu Kalaspordiklubi paadisadam. Põhja katab paks mudakiht.

Sisse- ja väljavool (Suur-Emajõkke) kraavide kaudu. Järve vesi on kollakasroheline või sinepikollane ning vähe läbipaistev (1,4-1,5 m). Vesi on tugevasti kihistunud. 5 m sügavusel puudub hapnik täielikult.

Taimestikku oli 1973. a. keskmisel hulgal, taimeliike samuti (18).

Kalafuna koosneb haugist, ahvenast, latikast, linaskist, särjest ja roosärjest. Veel 1950. aastate lõpus leidus Vasula järves rohkesti jõevähki.

Järvel on ka kultuurilooline tähtsus. Siin on kord puhkust veetnud Lydia Koidula ning sõjapäevil olnud paos Friedebert Tuglas.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee