15:41 esmaspäev, 30.01.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Kodijärv (Kivijärv, Suur Kodijärv, Mäejärv, Mäekivi järv)
Kirjeldus

Tartu maakonnas, Otepää kõrgustiku põhjaosas, Elvast umbes 10 km idakagu pool asub järvestik, kuhu kuuluvad Pangodi järv, Kodijärv, Kogrejärv, Kävandu (Kavandi) Suur- ja Väikejärv.

Pangodi järvest 0,5 km lõuna pool asuv Kodijärv on ida-lääne suunas piklik järv. tema absoluutne kõrgus on 108,5 m, pindala 12,4 ha, suurim sügavus 6,2 m (keskmine sügavus 3,0 m). Veetaset on enne I maailmasõda alandatud 1,5 m võrra, hiljem on veetase jälle veidi tõusnud. Ümbruses on enamasti põllumaad, veepeeglit ümbritseb kitsas niiduriba. Kaldavööde on mudane, idas ja lõunas paiguti liivased. Sügavamal katab põhja paks mudakiht.

Nõrga läbivooluga järv. Vesi on rohekaskollane, vähe läbipaistev (1,3 m), hästi segunev ja soojenev.

Taimestik koosnes 1954. a. 17 liigist. Järv on füto- ja zooplanktonirikas. Viimaste hulka kuulub üks haruldane rullikuline. Põhjaloomastikku on üsna rohkesti.

Kaladest esinevad järves särg, ahven, haug, kiisk, mudamaim, aga ka linask, roosärg ja luts. Enne II maailmasõda oli järv vähirikas, 1954. a. leiti vaid mõned isendid.

Veelindudest pesitsevad järvel tuttpütt, punapea-vart, lauk (vesikana), sinikael-part, kõrkja-roolind, rootsiitsitaja. On kohatud isegi hallpõsk-pütti.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee