23:53 reede, 22.01.2021
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Oesaare laht
Kirjeldus

Rannajärv Saaremaal, Saklast 2,5 km lõuna pool; nimetatakse ka Põllumaa ja Siiksaare laheks, tema edelasoppi aga Poka laheks. Enam kui 100 ha suurune, kuid väga madal (suurim sügavus kohelike elanike teatel 1,6 m, valgav sügavus alla 1 m). Kaldad on madalad, kasutusel peamiselt karjamaadena. Kaldavööde on valdavalt savine, kohati mudane või kivine. Põhja katab enamasti ravimuda. Üks suurimaid ravimuda leiukohti Eestis - ta mudavaru on 1,5 milhonit tonni. Lahes leidub kaks suuremat ja üks väiksem saar.

Laht on mõningase läbivooluga. Vesi on heleroheline, põhjani läbipaistev. Talviti jääb veekogu sageli ummuksile. Taimestikku on rohkesti. Fütoplanktonit leidus 1956. a. rohkesti, zooplankton oli vähene, kuid sellesse kuulus haruldusi.

Kuigi laht jääb ummuksile, on kalastik liigirikas, tänu heale ühendusele merega. Peamised kalad on roosärg, koger, haug ja linask. leiduvat nurgu, viidikat, ahvenat, särge, säinast, teibi, angerjat, kiiska, silmu, rünti, ogalikku ja võldast.

Veelindudest võib näha järvel naerukajakat, kalakajakat, tiiru, viirest, luike ja hane. Järvel võivad pesitseda ka viiresed ja haned.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee