10:11 kolmapäev, 25.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Kaarmise järv
Kirjeldus

Saaremaal, Kuressaare linnast 14 km põhjaloode pool paiknev 11,5 ha suurune ja 0,6 m sügavune järveke. Järv asub õhukese pinnakattega alal, temast lõuna pool on liivase koostisega rannavall. Ümbruses on levinud loopealne kehva kadakase karjamaaga. Lääneosas leidub pisike saar, mida 20. sajandi algul kõrgema veetaseme juures veel ei olnud. Kaldad on paesed, paiguti mudased, lõunaküljel liivased. Põhja katab umbes 0,5 m paksune mudakiht.

Läbivool väga vähene. vesi valgub järve lähemast ümbrusest, eriti idakalda allikast. Välja voolab Liivakraav, mis paarisaja meetri kaugusel kaob kurisusse, tuleb Kaarmise veski juures Pühatu allikana uuesti maapinnale ja voolab Kaarmise oja kaudu Mullutu lahte.

Vesi seguneb ja soojeneb hästi, on rohekaskollane ja põhjani läbipaistev (0,6 m). Talvel jääb ummuksile.

Taimestik liigirikas (22 liiki) ja väga rohke. Taimharuldustest leidub punakat penikeelt. Fütoplankton on järves vähene, zooplankton rikkam. Viimases leidus haruldasi vesikirbulisi. Huvitav on ka riimveele iseloomuliku liigi - ranniku-ahaskoodiku esinemine vähesel hulgal. Üsna palju on järves põhjaloomi.

Hinnatav kogrejärv.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee