16:42 laupäev, 28.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Matsimäe Kaanjärv (Võõbu Kaanjärv)
Kirjeldus

Järve maakonnas, Annast 8 km loodes, vallseljakul oleva Matsimäe talu läheduses asub kaks väikest järve: vallseljakust ida pool Pühajärv, lääne pool Kaanjärv.

Kaanjärv on (asub Pühajärvest vaid paarsada meetrit loode pool) vallseljaku läänekaldal olev põhja-lõuna suunas piklik järveke. Ta pindala on 1,7 ha, suurim sügavus 3,7 m. Idakallas on kõrge, vallseljakul asub talu, mujalt piirab järve soomets. Kogu järve ümbritseb õõtsik, põhi on kaetud paksu mudakihiga. Algselt umbjärv, nüüd on kraavi kaudu ühenduses Jägala jõega. Tõenäoliselt leidub järves allikaid.

Vesi on kollakaspruun kuni pruuniakspunane, keskmise läbipaistvusega ning tugevasti kihistunud. Talvel jääb järv ummuksile.

Aastail 1964 ja 1972 oli järv taimestikurikas, palju oli ka liike (23). Järve zooplanktonis leidub haruldane vesikirbuline; üsna palju võis näha tigusid ja suuri järvekarpe.

Ehkki järv jääb aeg-ajalt ummuksile, leidub temas Jägala jõest tulevaid kalu, nagu haugi, roosärge, ahvenat, särge, lutsu ja linaskit.

Järv pakub kalastamisvõimalusi ning on hinnatav maastikuelemendina.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee