02:36 neljapäev, 26.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Ännijärv (Annijärv)
Kirjeldus

Aegviidust umbes 3,5 km kirde pool, Aegviidu-Paukjärve servamoodustiste ahela lõunaosa lääneküljel, asub metsases loodusmaastikus kaunis Ännijärv. Järve pindala on 11,1 ha, sügavus kuni 9 m (sügavaim koht on järve keskosas); keskmine sügavus 3,7 m; pehmeveeline rohketoiteline kihistunud veega järv.

Kallas on kõrge ja järsk ainult idaküljel, mujal aga madal ja soostunud. Järve idapoolne kaldavööde, nn. Orgiliiva rand on liivakaskruusase põhjaga, mujal aga peamiselt turbane kallas väljauhutud kändude ja puujuurikatega. Järve voolab lääne poolt kaks kraavikest, väljavool puudub, seetõttu võib oletada, et veevahetus on väga nõrk.

Üldiselt vaene taimestik koosneb peamiselt väikesest ja kollasest vesikupust, väikesest ja valgest vesiroosist, ujuvast penikeelest ja haruldasest lamedalehisest jõgitakjast. Paiguti kasvab konnaosja. Soostuvates kaldalõikudes on ubalehte, soovõhka, tarna jm. sootaimi.

Järve läbipaistvus kõigub suvel 1-3 m piires, värvus rohekaspruuni ja kollakaspruuni vahel. Põhjaloomastik on väga vaene. Kalastikus ahvenad; leiduvat ka haugi, särge ja kokre.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee