10:54 kolmapäev, 25.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Rummu järv
Kirjeldus

Rummu asundusest põhja pool asub umbes 49 ha suurune Rummu järv. See ida-lääne suunas ovaalne veekogu paikneb Põhja-Eesti lavamaal, lamedas nõos, klindist vaid 3 km kaugusel. Järv on väga madal - suurim sügavus ligikaudu 2,5 m. 1961. a. alandati järve veetaset 0,5 -1,0 m võrra; nüüd on veetaset mõnevõrra tõstetud. Järve ümbritseb rabamännik, vaid lõuna pool on Rummu asunduse kohal paene kühm, kus asub endine mõisapark. Kaldad on madalad, turbased, lõunakaldal kohtab ka õõtsikut. Vesi süveneb kalda juures järsult. Põhja katab muda, mille paksus on üle 2 m. Põhjakalda juures (nn. Port Arthuri kohal) olevat ka paest põhja. Lõunakaldal on ujumiskoht.

Praktiliselt umbjärv. Järve vesi on oranźikaskollane kuni kollakaspruun, vähe läbipaistev (0,6-1,1 m), hästi segunev ja soojenev (kuni 24 kraadini). Talvel puudub vees hapnik.

Taimestik oli 1972. a. vähene ja koosnes võrdlemisi vähestest liikidest (12). Vee õitsemine on harukordselt tugev. V. Kõvask on leidnud siit ka ühe haruldase ikkesvetika.

Kalastik koosnes 1972. a. peamiselt ahvenast ja haugist, leidus ka kokre.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee