09:52 kolmapäev, 25.05.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Jussi Veinjärv
Kirjeldus

Harju maakonnas, Aegviidust umbes 12 km põhjakirdes, nn. Pruunakõrves, paikneb kahel pool Aegviidu-Paukjärve oostikku (kannab siin Järvamäe nime) kuuest järvest koosnev Jussi järvestik.

Jussi rühma põhjapoolseim järv, asukohaga vallseljakust idas. See 5,9 ha suurune järv on rühmas kõige madalam - 4,2 m (keskmine sügavus 2,6 m). Peale vallseljakupoolse kõrge ja metsase läänekalda on kallas mujal madal ja soostunud, kaetud heinamaa ja võsaga. Järve põhi on valdavalt mudane.

Endine umbjärv, mis taimestikkurikka, kuid siiski paadisõitu võimaldava kraavi abil on ühendatud kagu pool oleva Suurjärvega.

Vesi on hästi segunev, kollakasroheline ja keskmise läbipaistvusega (2,9 m). Võrdlemisi taimerikas. Liike vähe (13). Suhteliselt rikka zooplanktoniga järv. Põhjaloomastikku vähe.

1943. a. oli kalastikus esikohal särg ja ahven; vähemal hulgal esines haugi, kokre ja linaskit. Sisse on lastud hõbekokre. leidus ka jõevähki.

Järvel on nähtud sõtkast.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee