10:56 pühapäev, 29.01.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Ahvenajärv
Kirjeldus

Aegviidu Avenajärv (Ahvenjärv, Linaleo järv) on väike (0,85 ha), kuid õige sügav (11,0 m) järv. Suurim koht on järve keskosast veidi ida pool; keskmine sügavus 5,0 m.

Umbjärv, asub Urbukse järvest lõuna pool. Asetseb metsaga kaetud seljakutest ümbritsetud sulglohus, umbes 72 m kõrgusel üle merepinna, seega kõrgemal kui teised Nelijärve järvestiku järved. Toitub peamiselt sademete veest. Kaldad on pehmed, põhi mudane, veidi kõrgem on kirdekallas. Lahtirebitud õõtsikutükid moodustavad tillukesi ujuvaid saarekesi. Arvatavasti esineb suvel selles metsas varjatud pisijärves tugev temperatuuri- ja hapnikukihistus.

Ahvenajärv on Aegviidu järvede hulgas kõige selgemaveelisem (rohekaskollase vee läbipaistvus on suvel kuni 4 m). Taimestik on vähene.

Järvele nime andnud ja R. Voore andmeil veel 1943. a. domineerinud ahven on jäänud väheseks, kuigi leiduvat kuni 0,5 kg isendeid. Enam leidub kokre ja linaskit, sisse on toodud hõbekokre.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee