21:56 kolmapäev, 29.06.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedMõisad
Ravila mõis
Kirjeldus

Suur hooneterohke mõisaansambel. 18. sajandi keskpaiku valminud härrastemaja oli vanimaid Harjumaal. See oli 1,5 korruseline kõrge murdkelpkatuse, fassaadi rühmitavate akende ja krohvliseenidega barokkehitis. 1905. a. põletamise järel taastati hoone algsest ligi poole võrra lühemana ja kahekorruselisena, nii esi- kui ka tagafassaadile tehti ebatavaliselt kõrge komnurkfrontooniga keskrisaliit. Barokile viitab aiafassaadi graniidist vabatrepp.

Peahoone kõrval on sellega sarnase fassaadiga kavaleridemaja. Ülejäänud kõrvalhooned: laudad koos karjaväravatega, viinavabrik (hilisem meierei) ja veskid on tellis- ja maakividest ning paiknevad ansambli tuumikut kaarjalt ümbritseva ringtee ääres. Rohtaias asunud talveaiast on säilinud vaid aednikumaja.

Mõisamajaga vahetult seotud pargiosad olid kujundatud mitmete skulptuuride ja trepistikega dekoratiivaiana. Kaugemal läheb 13,4 ha suurune park üle vabakujunduslikuks, seejärel parkmetsaks. Vaatesihid olid suunatud härrastemajale, paviljonidele, tiikidele ja Pirita jõele.

Juhan Maiste

Eesti arhitektuur. Üldtoimetaja V. Raam. Tallinn, 1997


Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee