15:30 pühapäev, 03.07.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedMõisad
Klooga mõis
Kirjeldus

Barokkansambel, alates 17. sajandi lõpust kuulus v. Klugenitele. Kahekorruseline, järsult eenduvate tiibadega härrastemaja ehitati 18. sajandi esimesel poolel (sarnaneb põhijoontes Palmse mõisahoonega), 1794. a. rekonstrueeriti osaliselt. Fassaade kaunistavad algselt laia krohvraamistusega aknad, esifassaadi lai kolmnurkfrontoon omanike vapiga, tiibehitiste frontoonide ümaraknad. Tagaküljel laskub lai terass-trepp järve suunas.

Siseplaneering on telgsümmeetriline. Soklikorrus on võlvitud. Esimesel korrusel on suhteliselt väike vestibüül, selle taga saal ja teised anfilaadsüsteemis esindusruumid, teisel korrusel eluruumid. Praegu varemeis.

Peahoone ees on kahe kivihäärberi, tall-tõllakuuri ja aidaga piiratud auhoov (praegu on hooned ümber ehitatud). Regulaarpark on hävinud. Hoonestuse tõstab esile Klooga järv.

Juhan Maiste

Eesti arhitektuur. Üldtoimetaja V. Raam. Tallinn, 1997

Jutustuses "Tasuja" on Ed. Bornhöhe käsitlenud Klooga mõisat (saksa keeles Lonsee) Lodijärve lossi nime all. Ümbruskonnas on ka teisi jutustuse kaudu tuttavaks saanud paiku.

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee