08:22 pühapäev, 09.08.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Ida-VirumaaArhitektuurimälestisedKirikud
Lohusuu kirik
Aadress:
Kontaktisik
Kirjeldus

Tüüpiline neogooti stiilikaanonite järgi ehitatud kivikirik, arhitektuurilt väga lähedane Narva-Jõesuu (hävinud) ja Mustvee kirikutele. Rajatud 1878-82 samas 1667. aastast asunud esikiriku kohale. Arhitekt tundmatu, ehitusmeister O. Sommer.
Kirikuhoone ristkülikulise põhiplaaniga kavatisele liitub idas polügonaalne koor käärkambriga, läänes gootipärase telkkiivriga torn. Eksterjööris liigendavad seinu saledate tornikestega lõppevad tugipiilarid ja teravkaarsed vitraaźaknad. Siseruum kaetud segmentkaarse puitvõlviga. Sisustuses rikkalikus neogooti stiilis altar, kantsel ja oreliväär ning altarimaal (1880. aastad, Krüger).

K. Kodres
Eesti arhitektuur III. Üldtoimetaja V. Raam. Tln., 1997

Peipsi rannal asuv Lohusuu kirik oli Torma abikirik. 1667. a. laskis Laiuse lossiomanik Eerik Fleming Lohusuusse puukiriku ehitada ning aastatel 1678 -1703 on Lohusuus ka oma kirikuõpetaja olnud. Suuri ohvreid kandes ehitas kogudus endale aastatel 1877-82 uue praeguse kiriku. Orel on valmistatud Vürtembergis Walkeri juures, altaripildi on maalinud kunstnik Krüger Tartust.
Kiriku juures on surnuaed.

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee