22:22 pühapäev, 31.05.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedKirikud
Urvaste Püha Urbanuse kirik
Aadress:
Kontaktisik
Saada e-mail
Kirjeldus

Urvaste Püha Urbanuse kirik on ehitatud 13.sajandi lõpul. 1899.a. toimunud ümberehituse ajal pikendati kirikut ida suunas, siis ehitati ka torn. Urvaste kihelkond oli vanasti väga suur. Sellesse kuulus hiljem rajatud Hargla, Karula ja Kanepi kihelkonna osi.

Aastail 1642-1656 elas töötas Urvastes Johann Gutsleff, kellelt on säilinud üleskirjutus Sõmerpalus ja Urvastes 1642.a. toimunud talupoegade ülestõusu kohta. 1648.a. avaldas ta trükis lõuna-eesti murde grammatika ja sõnastiku. Nähtavasti on ta alustanud ka piibli tõlkimist. Eesti keele ajaloo seisukohalt on J. Gutseffi töödel suur tähtsus.

Aastail 1732-1750 töötas Urvastes silmapaistev hernhuutlik tegelane Johann Christian Quandt (vanem). Tema mõjul tekkis Urvastes esimesi vennastekogudusi Eestis ning Urvaste kujunes selle liikumise tähtsamaks keskuseks.

Vennasteliikumise kaasabil asutati Urvastesse üks esimesi kihelkonnakoole Eestis. Selles tegutses õpetajana Urvaste köster Mango Hans, kes on saanud tuntuks ka oma aja kohta tubli kirjamehena ja raamatute illustraatorina.

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee