08:26 laupäev, 04.07.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedKirikud
Noarootsi Püha Katariina kirik
Aadress:
Kontaktisik
Pildid
Kirjeldus

Noarootsi Püha Katariina kiriku kohta on esimesed teated aastast 1500, kuid kultusehoone oli siin olemas tunduvalt varem. Hoone siseseinal on kirikuõpetaja Winteri perekonna kivist figuraalne epitaaf (Joachim Winter, 1934).
Tähelepanuväärsed on meister E. Thiele valmistatud kantsel (1656) ja omapärane lääneviir.

Noarootsi kirik

Ligikaudu pool aastatuhat võib Noarootsi püha Katariina kirikul vanust olla. Ehitatud paest ja maakivist, madal torn toetumas pikihoone lääneseinale. Peafassaadi varjutab 18. sajandi lisandina tornijalamile juurdeehitatud matusekabel.

Läänemaa kirikute seas erandlik oma kolmelöövilise võlvimata pikihoonega. Võlvide asemel katab ruumi kahe pikisuunalise ematalaga laudlagi, toetudes kolmele saledale paest sambapaarile, lai ümar võidukaar eraldab peegellaega koori pikihoonest. Rustikaalne koorirõdu on 1761. aastast.

Põhjalikult remonditi kirikut 1862-73. Ilmselt sellest ajast on altari praegune kujundus, kuigi Kentselmani aias palvetavat Jeesust kujutav maal (Heinrich Hofmanni järgi) on alles 1911. aastast. Varasem Elert Thielelt pärinevast apostlifiguuridega kantslist (1656) ja Joachim Winteri ristilöödu ja palvetajatega raidepitaafist (1630) on dolomiidist ristimisvaagen reljeefse heraldilise roosiga põhjal ning meie Issanda ristimis- ja õpetamiskäsu sõnadega Matteuse evangeeliumi lõpust vaagnaosa serval.

"Eestimaa kirikud 2001"

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee