21:41 kolmapäev, 29.06.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedKirikud
Kõpu kirik
Aadress:
Kontaktisik
Kirjeldus

Kabel ehitati Kõppu 1674.a., kirik aga alles 1821 .a., mis 1906. a. põhjalikult ümber ehitati. Sisustuses väärivad tähelepanu küünlajalad ja laelühter, mis on kunstimälestistena kaitse all.

Praegusele kirikule eelnenud kabel oli Kõpus aastast 1674. Puust torniga kivikirik ehitati valmis 1825. 6. oktoobril 1906 pühitseti põhjalikult uuendatud ja historistliku läänetorniga varustatud kirikuhoone uuesti. Seest on apostel Peetrusele pühendatud Kõpu jumalakoda mahuka rõdu, laudlae ja tellispõrandaga saalkirik, mille idaseina marmoreeritud arhitraavi ja pilastritega kujundus moodustab rangeilmelise raamistuse tundmatu kunstniku altarimaalile "Laske lapsukesed minu juurde tulla" (Luuka 18:16).

Kalender "Eesti kirikud 2002".

Kõpu kalmistul on A.Weizenbergi teos, lillepärjaga naise valgest marmorist skulptuur.

Kõpu on Viljandimaa noorim kihelkond - moodustatud alles 1911.a. Küll oli siin 1669-74 ehitatud kabel. 1821-25 ehitati praegune kivikirik. Algne puust torn asendati kivist torniga1906.a. Kirikusaali altariseina ilmestavad antiikvormides poolsambad ja talastik. Selline klassitsismiajastul armastatud motiiv esineb Eestis veel Põlva kirikus. Altarimaal - "Laske lapsukesed minu juurde tulla". Orel - G. Knauf. Säilinud on kirikupatrooni perekond von Stryki epitaafe.

Kirikus on ca 200 istekohta.

Jumalateenistused toimuvad iga kuu teisel pühapäeval algusega kell 16.

"Viljandi praostkonna kirikud"

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee