22:12 kolmapäev, 29.06.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedKirikud
Kose Püha Nikolause  kirik
Aadress:
Kontaktisik
Saada e-mail
Pildid
Kirjeldus

Kose Püha Nikolause  kirik väärib tähelepanu arhitektuurimälestisena. Varasema kiriku (umbes 1220) asemele ehitati uus kirik arvatavasti 14. sajandi keskpaiku. Algne ühelööviline kolme võlvikuga (võlvid hävinud 1560. a.) hoone moodustab praegu pikihoone, läänefassaadil toetus konsoolidele ümar viilutorn. 15. sajandi II veerandil lisati pikihoonele nelinurkne võlvitud kooriruum ja astmeline lääneportaal. 15. sajandi lõpus ehitati kogukas neljatahuline läänetorn (vana torn on selles osaliselt säilinud) ja toodi selle esiküljele vana raidportaal. Tornil on laskeavad, istekohad ja kaminalõõrid. 1856. -1857.a. lammutati koori põhjaküljel olnud käärkamber ja asendati suurema leerisaaliga (nn. uus kirik). 1873.a. kõrgendati torni kahe korruse võrra ja kaeti neogooti telkkiivriga.

Sisustusse kuuluvad hilisrenesansskantsel (1639, T. Heintze), hilisbarokkaltar (1774), laelühter (17. saj.), hauaplaat (15. saj.) ja altaripilt "Kristus ristil" (1885, K. S. Walther).

Kirikuaias on 17.sajandist pärinevaid rõngasriste. Siin võib ka leida kuulsa Vene meresõitja Otto Kotzebue ja kirjanik P.A.F. von Mannteuffeli hauasambad.

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee