21:51 kolmapäev, 29.06.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedKirikud
Karuse Margareeta kirik
Aadress:
Kontaktisik
Kirjeldus

Karuse Margareeta kirik on ehitatud 13. sajandi kolmandal veerandil. Üheloovilise kahe võlvikuga pikihoone võlvid on hävinud, lääneseinas paikneb teravkaarne kaheastmeline raidportaal. Kitsamas nelinurkses kooris on säilinud kilpkaartega servjoonvõlv ja paarisaknad. Algset eraldi asetsenud kellatorni asendab 1895. a. ehitatud läänetorn.

Sisustuses on huvipakkuv Chr. Ackermanni kantsel  aastast 1697, laelühter pärineb 16. sajandist ja altar 18. sajandi lõpust. Hoonesse on arvatavalt maetud Suure väina jääl 1270. a. lahingus leedulastega langenud ordumeister Otto v. Lutterberg.

Kiriku juures leidub 13. sajandi hauaplaate ja kiviriste. Ühele plaadile on raiutud härjasarv, mistõttu seda kutsutakse Sarve-Matsi hauaks. Siin on veel ristimiskivi vaagnaosa (15. sajand) ja 17. sajandi kiviriste ning kirikuaias 18. sajandi lõpus ehitatud kabel.

1642. a. asutas Karuse pastor Fr. W. Hasselblatt siin esimese eestikeelse laenuraamatukogu. Ta andis välja ka luuletusi uues kirjaviisis ("Lääne lauliku laulud", 1861 jt.).

Esimese koguduseraamatukogu asutas Karuse pastor Aleksander Ludwig Baumann 1842. a.

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee