08:22 laupäev, 02.07.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedKirikud
Kursi Maarja kirik
Aadress:
Kirjeldus

Stiilsemaid neogooti ehitisi Eestis. 1648. a. püstitati vanadele vundamentidele barokne ühelööviline kivikirik. See oli ümarkaarsete akende, sirge koorilõpmiku ja massiivse eenduva läänetorniga. Aastatel 1871-72 ehitati kirik arh. J. G. Mühlenhauseni projekti järgi ümber. Pikihoonet pikendati ida suunas, lisati polügonaalne koor, vastu endist kooriseina ehitati ristlööv. Kogu välisarhitektuur ühtlustati neogootipäraseks. Kasutades kaheastmelisi fiaalidega päädivaid nurgatornikesi, teravkaarseid ehisraamistikuga aknaid ja uksi, ümaraknaid, kaarfriisi, saavutati rikkalik plastiline liigendus, mis harmoneerub barokse torniga. Hoonet katab ristroietega segmentkaarne puitvõlv. Sisekujundus on neogootipärane. Altarimaal "Kristus ristil" on tundmatu Dresdeni kunstniku töö (1872).
Krista Kodres
Eesti arhitektuur. Üldkoostaja V. Raam. Tln., 1999

Kursi Püha Väike-Maarja kirik on viimati koguduse kulul ümber ehitatud arhitekt Gottfried Mühlhaseni projekti järgi 1871.-72. a. Kirik on sisse õnnistatud 9. augustil 1872. a. See põllukivist ehitis tuletab ehitusstiili järgi meelde Chartres`i katedraali. Kantsel on valmistatud Viini Püha Stefani kiriku kantsli järgi. 20 registriga orel on ehitatud W. Saueri poolt 1898. a. Frankfurdis Oderi ääres. Altaripilt (koopia) on arvatavasti maalitud 1872. a. Kell on valatud 1922. a. "Teguri" vabrikus. Kirik ei ole köetav. Selles on 500 istekohta.

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee