07:13 neljapäev, 22.08.2019
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LäänemaaAlevid
  Risti alevik

Risti alevik asub Läänemaal Risti vallas 35 km Haapsalust Tallinna pool ja on oma nime saanud siin ristunud Haapsalu-Tallinna ja Piirsalu-Lihula maanteest. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas alevikus 699 inimest.

Alevik hakkas siia kujunema pärast raudtee ehitamist 20. sajandi algul.
Alevikus kasvab hiigelpärn, mille kõrgus on 25 m ja ümbermõõt 3 m.

Lääne maakonna idaossa, Risti alevist ja Tallinna-Risti-Haapsalu maanteest lõuna poole on rajatud Marimetsa looduskaitseala. Praegustes piirides (pindala 4600 ha) ja praeguse nime all on see kaitseala loodud 1997. a. Marimetsa looduskaitseala pakub häid võimalusi looduses käia ja puhata. Liiviku endisesse karjääri tekkinud järv on juba teada sobiva suplus- ja puhkekohana. Üle raba ja Kuresilma mäe viib 5,5 km pikkune matkarada, mis saab alguse Risti alevikust, Järve talu juurest. Rajal käija saab näha soo eri arenguetappe. Hea vaade rabale avaneb raja äärde püstitatud vaatetornidest. Ja muidugi on raba tuntud hea jõhvikamaana (P. Kiristaja, 2004).

Risti alevikust 1 km lääne pool on Vihterpalu jõe (pikkus 48 km) lähe; suubub Kurkse lahte Vihterpalu küla all. Ülem- ja keskjooksul voolab jõgi väga hõreda inimasustusega soises ja metsases loodusmaastikus, alamjooksul on jõe kaldail ka põlde ja külasid (Hatu, Änglema, Vihterpalu) (A. Järvekülg).

Vt. Marimetsa looduskaitseala, Vihterpalu jõgi
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee