13:05 neljapäev, 02.07.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
JärvamaaAlevid
  Tammeküla

Tammeküla küla asub Järva maakonnas Imavere vallas. 2000. .a rahvaloenduse andmeil elas külas 44 inimest. 2009. a. oli elanikke 36.

Pilistvere kihelkonna Kurla külakooli koolmeistri pojana sündis 1835. a. asjaarmastaja-arheoloog Jaan Jung (1835 -1900), kelle elutööks oli eesti kinnismuististe registreerimine. Kogutud andmed avaldati 3-köitelises raamatus "Muinasteadus eestlaste maalt" (1898 -1910).
Jaan Jung on maetud Pilistvere kalmistule.

Nii Jaan Jungi kodumaja (tähistatud mälestustahvliga) kui ka kodutalu vahtrad ja pärnad kuuluvad riikliku kaitse alla.

22. märtsil 1886. a. sündis samas koolimajas tulevane vaba Eesti riigi ülesehitaja ja paguluses selle järjepidevuse kandja August Rei. August Rei oli Eesti Vabariigi 11-st riigipeast ainus, kes pääses Nõukogude haardest elusana. Rei suri 29. märtsil 1963. a. Stockholmis.

Oma mälestustes kirjutab August Rei: "Ilmale tulin ma kevade esimesel päeval 22. märtsil Pilistvere kihelkonnas Kurla külakoolis, kus mu isa oli kooliõpetajaks. Rahapalka õpetaja ei saanud - töötasuks oli koolitalu, mille põllud ulatusid lõunapoolse otsaga vastu Võhmast Paidesse viivat maanteed, umbes 13,5 km Võhmast. Koolimaja asetses veidi üle 0,5 km põhja pool maanteed. Samas koolis oli enne minu isa kooliõpetajaks olnud eesti muinasteaduse rajaja Jaan Jung, kes kaarikus või tavalises sõiduvankris oli teinud sealt sõite neisse kohtadesse, kus ta toimetas kaevamisi, mille tulemused ta avaldas teoses "Muinasaja teadus eestlaste maalt". Kahjuks pole mul juhust olnud selgitada, kas mu isa tuli Kurlasse vahetult pärast Jungi või oli seal vahepeal keegi teine õpetaja. Kaldun arvama, et tuli kohe Jungi järele. See oli kas 70.-ndate aastate lõpul või 80.-ndate alul.

August Rei. Mälestusi tormiselt teelt. Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2010

 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee