16:20 esmaspäev, 19.08.2019
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Ida-VirumaaAlevid
  Vaivara küla

Vaivara küla asub Ida-Virumaal Vaivara vallas Tallinna-Narva raudtee ääres. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 146 inimest.
Vaivara küla hõlmab ka endise Uue-Sõtke küla.

Vaivara küla kohta on teateid 1499. a. 18. sajandi keskel rajati Vaivara mõis.

Vaivaraga on seotud mitmete väljapastvate isikute elu ja tegevus. 19. sajandil töötas siin arstina meditsiinidoktor Nicolai Alexander Brasche (1832-1884). Vaivarast on pärit näitleja Aleksander Randviir (1895-1953), kirjandus- ja teatrikriitik Johannes Feldbach (1901-1972), kirjanik Endel Tennov, näitleja Jaanus Orgulas jt.

Ainus maakonna territooriumilt saadud pronksiaegne metallese - aasaga õõskirves leiti 1939. a. kõrgelt paekaldalt Pimestiku küla Mummusaare talu põllult. Kirve pikkus on 7,5 cm ja kaal 133,3 g. Arheoloogiakirjanduses on see leid tuntuks saanud Vaivara kirve nime all ja sellele on pühendatud soome arheoloogi A. M. Tallgreni spetsiaalne artikkel. Vaivara kirve reljeefses ornamendis ristuvad ühelt poolt kesk-Rootsi (Mälari) kirveste ornamendimotiivid, teiselt poolt Kama piirkonna pronkskirveste ornament. Seetõttu on tõenäoline, et Vaivara kirves nagu teisedki analoogilised kirved, mis kõik on leitud Baltimaadest ja üks Valgevenest, esindavad noorema pronksiaja lokaalset kirvevormi.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee