12:28 neljapäev, 04.06.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Ida-VirumaaAlevid
  Sinimäe alevik

Sinimäe alevik asub Ida-Virumaal Vaivara vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas alevikus 387 inimest.

1976. a. liideti Vaivara vallaga (kandis siis Sinimäe valla nime) ka Alutaguse külanõukogu; 1977. aastani kandis külanõukogu Vaivara nime.

Sinimäe alevik rajati 1950.-ndatel aastatel II maailmasõjas täielikult hävitatud küla asemele.

Sinimäed on tekkinud mandrijää poolt klindi servast lahti murtud pangastest ja on Eesti ainulaadsemaid pinnavorme. Arvatakse, et nende teket on põhjustanud ka tektoonilised jõud. Kõrgeim on idapoolne seljak - Pargimägi, mille absoluutne kõrgus ulatub 84,6 m. Keskmine - Põrguhauamägi on 1 m madalam, läänepoolseim - Tornimägi on 70 m kõrgune.
Põrguhauamäe kohta räägib rahvasuu, et siin olevat kuradid riidu läinud, mille peale mägi sisse vajunud ja paharetid enda alla matnud. Sügav lohk mäe läänepoolses osas olevatki kuradite haud. Tornimäe ja Põrguhauamäe vahel peab olema suur varanduste kelder, kuid seni pole keldri ust veel leitud.

1944. a. juuli lõpust kuni 10. augustini oli Sinimägede ümbrus raskete lahingute tallermaa. "Mürsuplahvatused tegid mäenõlvu katvad puud ja põõsad maatasa, maa otse künti üles, see lausa tolmas. Läänepoolsema kõrgustiku lõunaserval asunud surnuaias polnud pärast lahinguid alles ühtegi hauda ega risti, rääkimata puudest ja põõsastest", kirjutab Arved Kalvo.


VAATAMISVRSUSED:
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee