04:35 teisipäev, 16.08.2022
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
HarjumaaAlevid
  Harku alevik

Harku alevik asub Harju maakonnas Tallinnast läänes Paldiski maantee ja Pääsküla vahel. 2000. a. rahvaloenduse andmeil oli Harku alevikus 625 elanikku; seisuga 1. jaanuar 2010. a. 657 elanikku.

Esmakordselt on Harkut mainitud kirjalikes allikais 1242. a. arvatavasti külana (Harkua), mis asus paekaldal (Harku pangal) ja mis on nüüd liidetud Tiskre külaga. Harku ordumõisa (Tallinna komtuuri asetäitja asupaiga) kohta on teateid aastast 1371 (Harke).

1710. a. kirjutati Harku mõisas alla lepingule, millega Tallinna Rootsi garnison, Tallinna linn ja Eestimaa alistusid Vene väele.

Huviväärsustena väärivad tähelepanu kindlustatud ordumõisa varemed 15. sajandist, Harku mõisaansambel ja 20 ha suurune liigirohke park, milles on 3 ha tiigipinda.

Harku mõisaansambel asub Harku aleviku idaserval. Peahoone valmis esialgsel kujul 18. sajandi alguses. Barokile iseloomulik võlvitud soklikorrus on ehitatud poolenisti paeastangusse. 1770. aastail tehti hoones suuri ümberehitusi ja see sai varaklassitsistliku ilme. 19. sajandi lõpus pikendati hoone mõlemat tiiba ning fassaadile lisati uusbarokseid detaile - kõrgele keskrisaliidile astmikfrontoon, rusteeritud paarispilastrid ja välisuks. Pargipoolsel küljel on terrassid. Hooneesist muruväljakut piiravad aidahooned ja tõllakuuriga sõiduhobustetall.

Pargis on muidki kõrvalhooneid ning arvatavad vasall-linnuse varemed. (EE)


VAATAMISVRSUSED:
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee