22:13 laupäev, 04.07.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
HarjumaaAlevid
  Ravila alevik

Ravila alevik asub Harju maakonnas Kose vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas alevikus 382 inimest.

Ravila küla on esmakordselt ajalooallikais mainitud 1241. a. (Ravelik).

1343. a. Jüriöö ülestõusu ajal toimus Ravilas kokkupõrge ülestõusnud eestlaste ja orduvägede (Kursi komtuurkonna väesalga) vahel.

1930-ndail aastail oli Ravila mõisas aiandus- ja põllumajandustehnikum ning pärast II maailmasõda kuni 1958. aastani põllumajandustehnikum. Edasi ravila Krooniliste Haigete ja Invaliidide Kodu.

Ravilas väärib vaatamist hooneterohke mõisakompleks ja suur park (13,5 ha). 18. sajandi keskpaiku valminud härrastemaja oli vanimaid Harjumaal. 1905. a. põletamise järel taastati hoone algsest ligi poole võrra lühemana ja kahekorruselisena. Peahoone kõrval on sellega sarnase fassaadiga kavaleridemaja. Ülejäänud kõrvalhooned: laudad koos karjaväravatega, viinavabrik (hilisem meierei) ja veskid on tellis- ja maakividest ning paiknevad ansambli tuumikut kaarjalt ümbritseva ringtee ääres. Rohtaias asunud talveaiast on säilinud vaid aednikumaja.

Park jaguneb kaheks osaks. Dendroloogiliselt on huvipakkuvam pargi vanem osa, mis jääb mõisahoone lähedusse ja mis on säilinud regulaarsete fragmentidena. Siin leidub umbes 60 puu- ja põõsaliiki. Võõrpuuliikidest kohtab siin kaukaasia ja jaapani nulgu, korgijalakat, harilikku amorfat jt. Jõeäärne metsapark on hilisem pargiliide.

Ravilas ja selle naabermõisas Palveres elas omal ajal esimeste eestikeelsete rahvalike jutustuste autor krahv Peter August Friedrich von Mannteufel (1768 - 1842).


VAATAMISVRSUSED:
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee