13:21 esmaspäev, 13.07.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
HarjumaaAlevid
  Järveküla

Järveküla küla asub Harju maakonnas Rae vallas, Ülemiste järvest kagus. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 11 elanikku.

Esmakordselt on Järveküla mainitud 1241. a. Kuulus algul Taani kuningale, hiljem Toompea linnusele ning aastast 1652 Tallinna toomkirikule. Järveküla piires asunud Mõigu mõis (Moik) rajati 1669. ja 1683. a. vahel. Küla järgi on Ülemiste järve varem nimetatud Järveküla järveks.

Järvekülast on saadud rohkesti arheoloogilisi leide, sealhulgas 1983. a. pronksiajast pärinev putkkirves (Eesti esimene putkkirveleid).

---

Tänaseks on kerkinud külla uus elurajoon. Hea ja kiire ühendustee Tartu maantee kaudu (Järveküla elurajoon paikneb Tallinna kesklinnast vaid 10-15-minutise autosõidu kaugusel Ülemiste järve idakaldal) on olnud elurajooni üheks suuremaks plussiks. Järveküla areng on olnud hüplik - suur osa asumist rajati 90-ndate keskel ja teisel poolel. Seejärel kaotas elurajoon tihenenud konkurentsi tõttu ostjate silmis oma esialgse sära ning aktiivsem ehitustegevus peatus mitmeks aastaks. Alates möödunud aastast on mitmed kinnisvaraarendajad taas üle saanud oma hirmudest ning piirkonda on kerkimas korraga mitu uusasumit. Sihtgrupiks on eelkõige soodsat hinnataset ning kiiret ühendusteed hindavad noorpered.

Järveküla kinnisvaraarendusprojekt pärineb põhiosas 10 aasta tagusest ajast ning on küllaltki tiheda struktuuriga. Domineerivad tollasele ajale iseloomulikud rikkaliku ruumiprogrammi ja postmodernistlike detailidega elamud; tänavajaotus ja tihe hoonestus annavad piirkonnale äärelinliku mulje.

Negatiivseteks teguriteks on kõrghaljastuse vähesus ja arhitektuuri ebaühtlus, positiivseteks soodne hinnatase ning hea ühendustee linnaga.

Ingrid Lillemäe, Ain Kivisaar

Vt. Ruutmeeter. "Eesti Ekspressi" lisa. 24. aprill 2003.
VAATAMISVRSUSED:
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee