10:57 neljapäev, 04.06.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ValgamaaKülad
  Neeruti küla

Neeruti küla asub Valga maakonnas Palupera vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elab külas 92 elanikku.

Neeruti küla asub Otepääst 7 km kaugusel kirdes. 1582. a. maarevisjoni andmetes märgitakse küla nimeks Meiekul (endine Mäeküla), hilisemates allikates Megel, Metztacken. 16. sajandi lõpul omandas mõisa Magnus Nieroth, kelle nimest on tulenenud küla praegune nimi.

Neeruti külas sündis geograaf August Mieler (1873 -1932). Ta oli üks neist teadlastest, kes seisis rahvusliku maateaduse hälli juures.
1919. a. asutati Tartu ülikooli juurde geograafiakabinet, mille vanemassistendiks valiti A. Mieler. Geograafiakabinetiga oli edaspidi seotud tema töö ja teaduslik tegevus. Ta oli tegev Loodusuurijate Seltsis, LUS järvekomisjonis ning ajakirja “Loodus” toimetuses.

Neeruti külas on kaks järve. Neeruti järv (1,6 ha) asub Otepää - Lutike - Tamme teede hargnemiskoha lähedal ning on kraavi kaudu ühendatud Vahejärvega (5,4 ha).

Kaltsimägi (kõrgus 163 m) on Otepää kõrgustiku põhjaserva üks kõrgemaid tippe. Mägi on põllustatud. Üle mäe kulgeb Otepää - Neeruti - Lutike maantee, kus mäe tipus otse teelt avaneb suurepärane vaade läände ja lõunasse.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee